Leka në Click Plus: Gazetarët po kërcënohen dhe linçohen, institucionet nuk reagojnë - Gazeta Express

Leka në Click Plus: Gazetarët po kërcënohen dhe linçohen, institucionet nuk reagojnë

Ballina

Gazeta Express

25/05/2020 22:08

Redaktori i Gazetës Express – Maqedoni, Besian Leka, në emisionin Click Plus ka reaguar për kërcënimet, ofendimet dhe linçimet që grupe të caktuara po bëjnë ndaj gazetarëve dhe mediave, shkruan Gazeta Express.

Në emisionin Click Plus po diskutohet për sulmet e fundit që disa qarqe politike i kanë organizuar ndaj gazetarëve shkaku i punës së tyre. Këto sulme nuk u ndalën vetëm me gazetarët por u zgjeruan edhe tek profesorët e ndryshëm. Këto ngjarje e kanë karakterizuar javën e fundit në Maqedoni.

Në emision janë të ftuar: Naser Selmani – gazetar, Besian Leka – Gazeta Express dhe T7, Elida Zylbeari – Portalb dhe Furkan Saliu – Klan Maqedoni./GazetaExpress/