Legia e përfundon pjesën e parë me dy gola kundër Dritës - Gazeta Express

Legia e përfundon pjesën e parë me dy gola kundër Dritës

Futboll

Gazeta Express

24/09/2020 21:23

Drita është duke humbur me rezultat 2-0 në Varshavë kundër Legia

Ka përfunduar pjesa e parë Legia-Drita në Varshavë ku vendasit janë duke fituar me rezultat 2-0.

Drita ishte më e mirë në minutat e pjesës së parë dhe arriti që t’i ndal disa sulme në drejtim të portës së saj.

Megjithatë, kampioni i Kosovës u gjunjëzua në minutën e 24-të nga Pawel Wszolek  kurse goli i dytë erdhi në minutën e 43-të nga Tomas Pekhart. /GazetaExpress/