LDK në Podujevë mban takim, pritet zgjedhja e Kryesisë - Gazeta Express
string(53) "ldk-ne-podujeve-mban-takim-pritet-zgjedhja-e-kryesise"

Lajme

Gazeta Express

14/05/2022 14:01

LDK në Podujevë mban takim, pritet zgjedhja e Kryesisë

Lajme

Gazeta Express

14/05/2022 14:01

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke mbajtur zgjedhjet e kryesisë në degën e saj në Podujevë.

Anëtarët e kësaj partie tashmë janë mbledhur dhe pritet qe së shpejti të zgjedhin kryesinë e partisë në këtë qytet.

Lexo Edhe:

Kjo mbledhje është duke u mbajtur me dyer të mbyllura.

Ndryshe, më 29 janar të këtij viti Ekrem Hyseni ishte zgjedhur kryetar i degës së LDK-së në Podujevë me 74 vota pro dhe një abstenim.

Kurse, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kreu i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, një kuvend të tillë e kishte kundërshtuar dhe e kishte quajtur të paligjshëm.