Lazio fillon sonte Serien A si mysafirë i Cagliarit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

26/09/2020 17:20

Lazio fillon sonte Serien A si mysafirë i Cagliarit

Futboll

Gazeta Express

26/09/2020 17:20

Lazio do ta fillojë sonte Serien A pasi që javën e parë kishte pushuar

Natyrisht në këtë ndeshje pritet që të mos debutojë Vedat Muriqi për shkak se është infektuar me Covid-19.

Por, nga minuta e parë për Lazion ka startuar natyrisht Thoma Strakosha kurse kanë startuar edhe Milenkovic-Savic, Marusic, Correa dhe Immobile.

Lazio vitin e kaluar arriti të kualifikohej për në fazën e Ligës së Kampionëve derisa deri para pandemisë ishte në konkurrencë edhe për titull në Serie A.

Vedat Muriqi është transferuar në këtë skuadër para dy jave dhe pritej që shpejt të debutonte me Lazion, por pasi ishte kthyer në Turqi për të marrë disa dokumente ai kishte rezultuar pozitivë me Covid-19 kështu që është vetizoluar në Stamboll. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Cagliari

Lazio