Laura Fazliu realizon dy fitore, kalon në çerekfinale të Grand Slamit - Gazeta Express
string(68) "laura-fazliu-realizon-dy-fitore-kalon-ne-cerekfinale-te-grand-slamit"

Sporte tjera

Gazeta Express

23/03/2024 10:20

Laura Fazliu realizon dy fitore, kalon në çerekfinale të Grand Slamit

Sporte tjera

Gazeta Express

23/03/2024 10:20

Laura Fazliu e ka nisur për mrekulli Grand Slamin e xhudos në Tbilisi.

Fazliu ka arritur t’i fitojë dy luftërat e para dhe ta prek çerekfinalen në kategorinë deri 63 kg.

Lexo Edhe:

Fillimisht, garuesja kosovare e mposhti me Ippon mongolezen Enkhriilen Lkhagvatogoo.

Më pas, në xhiron e tretë holandezen Geke Van Den Berg me Ippon.

Në çerekfinale, Laura do të ndeshet me Maylin DEL TORO CARVAJAL.