Lansohet episodi i ri i Rrushe – Seriali kthehet mbrapa në kohë - Gazeta Express

Arte

Gazeta Express

30/05/2021 21:02

Lansohet episodi i ri i Rrushe – Seriali kthehet mbrapa në kohë

Arte

Gazeta Express

30/05/2021 21:02

Sonte u lansua episodi i katërt i serialit vendor Rrushe, i cili shfaqet çdo të diel nga ora 20:00 në kanalin T7, si dhe nga ora 21:00 në gjirafaVideo. E veçanta e këtij episodi është se ngjarja kthehet në të kaluarën, më saktësisht në vitin 1995

Një lëvizje e re po fillon në vitin 1995. Kjo lëvizje patriotike, me zanafillë në Dresden të Gjermanisë, fillon me dy personazhe të reja të serialit, Demir Jaha dhe Musë Lahu.

Dy personazhet shihen teksa fshihen nga shërbimet sekrete të armikut, e bisedojnë për lëvizjen e quajtur “Qëndresa”.

Kjo ngjarje, e ndërlidhur me ngjarjet e të tashmes, duket se do ta dërgojë serialin në ujëra të thella, ngjarjet e së cilës ende nuk dihet se si do të ndërlidhen mes vete.

Episodi i kaluar i serialit përfundoi me Vesa Pirullin, që mori lajmin për vdekjen e Ministër Sinanit, dhe Berat Hotin, protagonist dhe shkaktar i ngjarjes në episodin e parë, që i afrohet Vesës për t’u njoftuar.

Këto dhe shumë ngjarje tjera, pritet të bëhen edhe më dramatike në episodin e katërt, i cili sapo u lansua në gjirafaVideo.

Më poshtë mund ta ndiqni episodin e katërt të serialit Rrushe.