Lansohet dua.com, aplikacioni që bashkon shqiptarët në mbarë botën - Gazeta Express
string(65) "lancohet-dua-com-aplikacioni-qe-bashkon-shqiptaret-ne-mbare-boten"

Lansohet dua.com, aplikacioni që bashkon shqiptarët në mbarë botën

Gazeta Express

22/06/2020 14:05

Sot u lansua zyrtarisht dua.com, platforma e cila ka për mision bashkimin e shqiptarëve kudo në botë. E themeluar prej dy shqiptarëve nga diaspora dhe me një histori inspiruese, aplikacioni dua.com prej sot do të jetë në dispozicion për t’u shkarkuar nga të gjithë.

Interesimi i jashtëzakonshëm për dua.com ka bërë që vetëm pak orë pas lansimit, të renditet i pari në listën e aplikacioneve shqiptare në App Store.

Me një vizion për të krijuar ekosistemin më të madh social për shqiptarët, aplikacioni dua.com do t’ju mundësojë krijimin e njohjeve të reja si të dashurisë gjithashtu edhe atyre shoqërore e biznesore.

Kliko këtu për të shkarkuar aplikacionin

Me rastin e lansimit të aplikacionit, të hënën në ambientin e zyrave të dua.com u mbajt një ceremoni modeste por shumë domethënëse për ekipin.

Gjatë një fjalimi të mbajtur prej dy themeluesve Valon Asani dhe Larklind Cerkezi ata u shprehën “Është një ndjenjë e mrekullueshme të përjetojmë këtë ditë për të cilën kemi punuar kaq shumë. Sot për ne është një fillim krejtësisht i ri dhe një ndryshim i madh për të gjithë shqiptarët. Falënderojmë ekipin tonë i cili ka punuar pa pushim dhe kanë arritur të krijojnë aplikacionin dua.com. Urime të gjithëve dhe mezi presim të nisim këtë rrugë plotësisht të re për ne dhe të gjithë shqiptarët”.

Mirëpo çfarë është saktësisht dua.com?

Janë rreth 12 milionë shqiptarë të cilët jetojnë në vende të ndryshme të botës dhe aplikacioni dua.com është pika në të cilën ata mund të njihen me njëri-tjetrin.

Jeni nga Tirana dhe dëshironi të njiheni me një vajzë shqiptare nga Zvicra? Jetoni në Londër dhe dëshironi të takoheni me dikë në Prishtinë? Apo keni lindur në New York dhe gjithmonë keni pasur dëshirë të njiheni me një djalë nga Shqipëria? Në këtë rast dua.com është ura lidhëse midis të gjithë shqiptarëve që dëshirojnë të krijojnë lidhje serioze të dashurisë.

Lexo Edhe:

Si të bëheni pjesë e dua.com?

Për të qenë një prej mijëra shqiptarëve të regjistruar deri tani në dua.com, mjafton të shkarkoni aplikacionin në telefonin tuaj. Për të bërë një gjë të tillë mjafton të kërkoni për dua.com në App Store ose Play Store ose duke klikuar këtu.

Pasi që edhe më parë të interesuarit kanë pasur mundësi regjistrimi, interesimi prej shqiptarëve nga e gjithë bota ka qenë i jashtëzakonshëm. Kjo ka rezultuar që deri tani dua.com të ketë mbi 600.000 ndjekës shqiptarë anembanë botës. Prandaj shkarkoni dua.com, njihuni me shpirtin binjak pa marrë parasysh kufijtë dhe takohuni në jetën reale.

Dëshironi të shkarkoni dua.com?
Klikoni këtu!

dua.com – Aplikacioni që bashkon shqiptarët në mbarë botën

Shkarko tani: dua.com/invite