Vdesin babë e bir në veri të Mitrovicës pas një përleshje në familje - Gazeta Express
string(83) "lajmi-i-fundit-vdesin-babe-e-bir-ne-veri-te-mitrovices-pas-nje-perleshje-ne-familje"

Vdesin babë e bir në veri të Mitrovicës pas një përleshje në familje

Lajme

Gazeta Express

27/05/2022 8:43

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit në një familje në veri të Mitrovicës, ku kanë mbetur të vdekur dy persona, raporton Kosova Press.

Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se pas një mosmarrëveshjeje mes vete në familjen Bigoviq, ku janë përfshirë disa anëtarë të familjes, djali ka sulmuar me thikë babain me ç’rast e ka plagosur rëndë, ndërsa vetë ka mbetur i vdekur.

Lexo Edhe:

Sipas këtyre burimeve, në këtë incident është përfshirë edhe djali tjetër i kësaj familje, i cili dyshohet se duke i ndihmuar babait, ka vrarë vëllain e tij.

Burimet më tej kanë shtuar se babai i plagosur fillimisht është dërguar në spital derisa ishte në gjendje kritike për jetën, ku më pas ka ndërruar jetë.

Sipas burimeve të KosovaPress-it, bëhet fjalë për vëllezërit binjakë U. Bigoviq. dhe M. Bigoviq, të lindur më ndërsa babai i tyre që mbeti fillimisht i plagosur është avokati Millan Bigoviq.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq, ka konfirmuar lajmin për KosovaPress.

“Zyrtarisht nuk kam marr akoma ndonjë raport. Ajo që di deri më tani, bëhet fjalë për dhunë në familje ku ka edhe të vrarë”, ka thënë shkurt Radoviq.