Lajmërohet Arianit Beqiri: U liruam, për ta parë ndeshjen duhej paguar, ne protestuam - poshtë Përparim Rama - Gazeta Express
string(103) "lajmerohet-arianit-beqiri-u-liruam-per-ta-pare-ndeshjen-duhej-paguar-ne-protestuam-poshte-perparim-rama"

Lajmërohet Arianit Beqiri: U liruam, për ta parë ndeshjen duhej paguar, ne protestuam – poshtë Përparim Rama

Lajme

Gazeta Express

25/06/2024 0:38

Ish-asistenti i kryeministit Kurti, Arianit Beqiri, njofton se së bashku me një person janë liruar pas shoqërimit në stacionin policor.

Ai thotë se “për ta parë ndeshjen e Kombëtarës, në shesh, duhej të paguheshin 20 euro. Ne protestuam kundër kësaj. U arrestuam, tash u liruam”.

Lexo Edhe:

Sipas tij, “sheshet duhet të jenë pa pagesë”.

Postimi i tij i plotë:

Sipas policisë, Beqiri dhe një person tjetër u shoqëruan në polici për moszbatim të urdhërave të policit dhe dyshimit për prishje të rendit dhe qetësisë publike.