Lajm i mirë, vendet e BE-së i pranojnë certifikatat e Covid 19 që i lëshon Kosova - Gazeta Express
string(80) "lajm-i-mire-vendet-e-be-se-i-pranojne-certifikatat-e-covid-19-qe-i-leshon-kosova"

Lajm i mirë, vendet e BE-së i pranojnë certifikatat e Covid 19 që i lëshon Kosova

Lajme

Gazeta Express

30/06/2022 16:12

BE-ja nga sot do të pranojë certifikatat e vaksinimit dhe testeve të COVID-19 që lëshohen nga autoritetet e Kosovës.

Zyra e BE-së, ka njoftuar se e njëjta vlen për të gjitha certifikatat e lëshuara nga Kosova që janë në përputhje me rregulloren e BE-së raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

“Nga sot, BE-ja do të fillojë të pranojë certifikatat e vaksinimit, testit dhe shërimit të COVID-19 të lëshuara nga Kosova. Kjo vlen për të gjitha certifikatat e lëshuara në përputhje me rregulloren e BE-së 2021/953 të Parlamentit Evropian dhe Këshillit. BE-ja ka financuar zhvillimin e tyre”, thuhet në njoftim.