Lajçak thotë se do të rrijë në detyrën e emisarit deri në fund të janarit - Gazeta Express
string(73) "lajcak-thote-se-do-te-rrije-ne-detyren-e-emisarit-deri-ne-fund-te-janarit"

Lajme

Gazeta Express

18/06/2024 19:35

Lajçak thotë se do të rrijë në detyrën e emisarit deri në fund të janarit

Lajme

Gazeta Express

18/06/2024 19:35

I dërguar special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar për media pas takimit që pati me zv.kryeministrin Bisnik Bislimi në Prishtinë.

Ai konfirmoi se do të jetë në detyrën e emisarit deri në fund të janarit.

Lexo Edhe:

“Më është kërkuar që të qëndroj deri në janar”, tha ai para gazetarëve, transmeton Express.

“Kjo vizitë sot në Prishtinë dhe nesër ne Beograd është të diskutojmë se si të rifokusohemi në procesin e normalizimin të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë….Kemi marrëveshje me përshpjetu implementimin kjo ishte çështja e parë që diskutuam me Bislimin dhe çështja e dytë është marrëveshja financiare për Kosovën dhe Serbinë”, u shpreh Lajçak.