Lajçak më takim virtual me Besnik Bislimin, dakordohen të bisedojnë sërish së shpejti - Gazeta Express

Lajçak më takim virtual me Besnik Bislimin, dakordohen të bisedojnë sërish së shpejti

Lajme

Gazeta Express

15/04/2021 16:19

Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka biseduar sot me zëvendëskryeministrin për Integrim Evropain, Zhvillim dhe Dialog Besnik Bislimi raporton Gazeta Express.

Lajçak ka shkruar se janë pajtuar me Bislimin që të vazhdojnë bisedën së shpejti.

“Sot pata një video-konferencë shumë të dobishme me Besnik Bislimin, zëvendëskryeministër për Integrim Evropian, Zhvillim dhe dialog. Ne u pajtuam që të vazhdojmë bisedën tonë së shpejti”, ka shkruar Lajçak.