Lacazette pritet të largohet nga Arsenali - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

02/03/2021 16:10

Lacazette pritet të largohet nga Arsenali

Futboll

Gazeta Express

02/03/2021 16:10

“Gunners” janë të gatshëm t’i dëgjojnë ofertat për sulmuesin francez gjatë verës që vjen

Alexandre Lacazette pritet të largohet nga Arsenali gjatë verës që vjen.

Lajmin e ka bërë të ditur portali britanik “Football London”.

“Gunners” janë të gatshëm t’i dëgjojnë ofertat për 29 vjeçarin.

Sulmuesi i rrezikshëm ka kontratë me “Topçinjtë” deri në vitin 2022.

Dhe, ai nuk e ka ndërmend ta vazhdojë atë, përcjell Gazeta Express.

Andaj, Arsenali do të jetë i detyruar ta shesë gjate verës, për të mos e humbur pa para vitin tjetër.

Roma, Monaco dhe Atletico Madridi kanë shprehur interesim në muajt e fundit për 29 vjeçarin.

Aktualisht, bashkë me Aubameyang, Lacazette e përbën një sulm të frikshëm në Arsenal. /Gazeta Express/