Labinot Tahiri pas aksidentit tragjik në Kroaci: Mërgimtarët po japin edhe jetën për Kosovën - Gazeta Express

Labinot Tahiri pas aksidentit tragjik në Kroaci: Mërgimtarët po japin edhe jetën për Kosovën

Rozë

Gazeta Express

25/07/2021 14:06

Deri tani 10 viktima janë regjistruar nga një aksident me fatalitet i një autobusi kosovar në Brod të Kroacisë, raporton Gazeta Express.

Lidhur me këtë aksident tragjik ka reaguar edhe këngëtari, Labinot Tahiri, i cili përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social “Instagram”, ka thënë se mërgimtarët po japin edhe jetën për Kosovën.

Lexo Edhe:

“Shpresojë se boll mësuam se sa të shenjtë janë GURBETQARÊT”, ka shkruar ndër të tjera Tahiri.

Postimi i plotë:

“Aq sa na bëjnë medaljet e arta krenarë nga vajzat e djemt tanë të kësaj toke, po aq ndjehemi krenarë që kemi vllezer e motra atje në mërgim dhe gjithçka që kanë na e sjellin në atdheun tonë, e kur behet fjalë jeta e tyre edhe atë e dhurojnë për këtê vend!!

Pra, edhe kur në pyetje është rrugetimi i tyre i vështirë, ata e konsiderojnë të lehtë kur behet fjalë Kosova, Shqipëria e shtëpiat e tyre.

Shpresojë se boll mesuam se sa të shenjtë janë GURBETQARÊT

Zot, ngushëllo familjet e të vdekurve, ngushêllo tërë popullin tonë për vdekjen e atyre shpirtave ku sot humbën jetën duke ardhur në Kosovë!

Sinqerisht dhe shpirtnisht, Labi Kosovë e Shqipërisë!”