La Liga i jep ultimatum Barcelonës për reduktimin e pagave të lojtarëve - Gazeta Express

La Liga i jep ultimatum Barcelonës për reduktimin e pagave të lojtarëve

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 21:52

La Liga i ka caktuar një ultimatum ekipit të Barcelonës rreth arritjes së marrëveshjes me lojtarët për reduktimin e pagave.

Barcelona gjendet në krizë të madhe financiare dhe duhet të jetë në rregull me financa para fillimit të edicionit të ri futbollistik, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Katalonasit kanë kohë deri më 13 gusht të arrijnë marrëveshje me futbollistët për reduktimin e pagave, sipas një ultimatumi që ia ka caktuar La Liga.

Barcelona ende duhet të shesë lojtarë që kanë paga të larta dhe duhet ta bëjë brenda këtyre dy javëve. /Gazeta Express/