Ky ishte reagimi i fëmijëve të Messit pasi argjentinasi e fitoi Topin e shtatë të Artë - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

29/11/2021 22:22

Ky ishte reagimi i fëmijëve të Messit pasi argjentinasi e fitoi Topin e shtatë të Artë

Futboll

Gazeta Express

29/11/2021 22:22

2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021 janë vitet që Lionel Messi ka fituar topin e artë.

Sot, në ceremoninë e zhvilluar në Paris, Messi fitoi për herë të shtatë Topin e Artë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ai mposhti Robert Lewandowskin në një rivalitet të ngushtë dhe tani i ikën për dy Topa të Artë rivalit të kahmotshëm, Cristiano Ronaldos, i cili përfundoi i gjashti këtë vit.

Në momentin kur u thirr emri i Messit, nuk mungoi as reagimi i tre djemve të argjentinasit.