Ky është reagimi i Amirit pasi luajti 90 minuta me Napolin sonte - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

13/01/2021 21:59

Ky është reagimi i Amirit pasi luajti 90 minuta me Napolin sonte

Futboll

Gazeta Express

13/01/2021 21:59

Amir Rrahmani luajti sonte për herë të parë me Napolin për 90 minuta

Ai pati një paraqitje të mirë dhe u vlerësua me një notë të lartë për paraqitjen e tij, sipas sofascore me 7.2.

E pas ndeshjes ka ardhur edhe reagimi i kapitenit të dytë të Kombëtares se Kosovës.

“Të vazhdojmë kështu”, ka shkruar në italisht mbrojtësi kosovar.

Rrahmani vikendin e kaluar debutoi për herë të parë edhe në Serie A por ishte larguar në pjesën e dytë të ndeshjes pas një gabimi që bëri në pjesën e parë, gabim që bëri që Udinese ta barazoi rezultatin.

Ai ishte zëvendësuar pas përfundimit të pjesës së parë.

Sonte ai luajti 90 minuta dhe ishte një ndeshje e mirë e kosovarit, madje goli i tretë erdhi pas devijimit të një goditje me kokë të Rrahmanit nga i cili devijim shënoi Petagna golin e fitores. /GazetaExpress/

Avanti cosi 🔝👏🏻

Posted by Amir Rrahmani on Wednesday, January 13, 2021