Ky është parashikimi i motit për sot - Gazeta Express
string(38) "ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-sot-4"

Maqedoni

Gazeta Express

19/09/2023 8:51

Ky është parashikimi i motit për sot

Maqedoni

Gazeta Express

19/09/2023 8:51

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite dhe gjatë natës në më shumë vende do të ketë reshje shiu dhe bubullima.

Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Lexo Edhe:

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 31 gradë,

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa kah fundi i ditës vranësirat do të rriten.

Gjatë natës në disa pjesë të luginës do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 30 gradë Celsiusë.