Ky është parashikimi i motit për sot - Gazeta Express
string(39) "ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-sot-16"

Ballina

Gazeta Express

26/02/2024 11:32

Ky është parashikimi i motit për sot

Ballina

Gazeta Express

26/02/2024 11:32

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të dobëta lokale.

Do të fryje dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor, më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Lexo Edhe:

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsius.