Ky është parashikimi i motit për nesër - Gazeta Express

Gazeta Express

21/10/2020 23:15

Ky është parashikimi i motit për nesër

Gazeta Express

21/10/2020 23:15

Instituti Hidrometeorologjik i vendit njofton se nesër në mëngjes në ultësira parashikohet mjegull e radiacionit, ndërsa gjatë ditës do të ketë rreze dielli dhe vranësira të pakta të cilat do ti takojnë kryesisht nivelit të ulët të troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i veriperëndimit.