Ky është i dyshuari që e planifikoi shpërthimin, ku humbi jetën polici në Zhur - Gazeta Express
string(77) "ky-eshte-i-dyshuari-qe-e-planifikoj-shperthimin-ku-humbi-jeten-polici-ne-zhur"

Gazeta Express

29/01/2020 7:32

Ky është i dyshuari që e planifikoi shpërthimin, ku humbi jetën polici në Zhur

Gazeta Express

29/01/2020 7:32

Mediat lokale në Prizren e kanë mësuar identitetin e të dyshuarit për rastin e rëndë që ndodhi në Zhur ku gjatë bastisjes së shtëpisë së tij humbi jetën polici Sami Thaçi.

Sipas TV Prizrenit i dyshuari quhet Iran Badalli.

Lexo Edhe:

Badalli është arrrestuar dhe ndaj tij është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Në shtëpinë e tij policia kishte shkuar për bastisje pas një thirrjeje për dhunë në familje dhe narkotikë, ndërsa një shpërthim aty i mori jetën një polici dhe plagosi dy të tjerë gjithashtu i plagosur mbeti edhe fëmija i të dyshuarit.