Ky është ekipi që kujdeset për pacientët me koronavirus gjatë natës në QKUK - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

10/08/2020 10:09

Ky është ekipi që kujdeset për pacientët me koronavirus gjatë natës në QKUK

Lajme

Gazeta Express

10/08/2020 10:09

Ekipi kujdestar i Klinikës Infektive ku po trajtohen të infektuarit me koronavirus ka dalë për kafe pas punës në frontin e parë.

Infermieri Fitim Havolli ka publikuar një fotografi me kolegët e tij në rrjetin social Facebook.

Ai përkrah fotos ka shkruar se do t’ia dalin ta mposhtin koronavirusin.

Postimi i plotë i Havollit:

Ekipa Kujdestare e frontit të parë dhe të fundit,tash e 6 muaj pa rreshtur duke u përballur me covid-19-të.

Pas një kujdestarie nate me shumë punë por stabile dhe nënkontroll, bashkë pimë caffe me kolegët!

Ne,do të ja dalim bashkë ta m’poshtim këtë virus!.