Ky është bilanci i fundit rreth koronavirusit në të gjitha komunat e Kosovës - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 12:40

Ky është bilanci i fundit rreth koronavirusit në të gjitha komunat e Kosovës

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 12:40

Gjatë ditës së djeshme janë testuar 193 persona të dyshuar për COVID-19, ku 13 prej tyre kanë rezultuar pozitive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës, mbrëmë ka publikuar rezultatet për COVID-19, mirëpo nuk ka publikuar të dhënat se nga vijnë rastet e reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot bilancin rreth koronavirusit në komunat e Kosovës, ku e para për nga numri i të infektuarve prin Prizreni, pastaj Ferizaji, i cili pason me Prishtinën dhe në vendin e katërt Vushtrria