KV Skënderbeu, fitues i Superkupës së Kosovës - Gazeta Express
string(44) "kv-skenderbeu-fitues-i-superkupes-se-kosoves"

KV Skënderbeu, fitues i Superkupës së Kosovës

Sport

Gazeta Express

24/09/2023 8:50

Skënderbeu e ka fituar Superkupën e Kosovës për vitin 2023.

Skënderbeu në finalen e zhvilluar mbrëmë mposhti KV Peja me rezultat 3:2.

Lexo Edhe:

Ndeshja është karakterizuar nga rivalitet i fortë dhe paraqitje shumë e mirë, me Skënderbeun që në setin e fundit e ruajti përqëndrimin për ta fituar trofeun e parë të sezonit.

Takimi në sete u mbyll 25:19, 25:23, 23:25, 22:25, 12:15.

/Gazeta Express/