Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për nder të minatorëve që humbën jetën në Minierën e Artanës - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 11:36

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për nder të minatorëve që humbën jetën në Minierën e Artanës

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 11:36

Seanca e Kuvendit të Kosovës tashmë ka nisur e në të pritet të votohet zgjedhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës në krye me Avdullah Hotin për kryeministër të vendit.

Por seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje në nderim të dy minatorëve që humbën jetën gjatë ditës së djeshme në Minierën e Artanës.

Dy minatorët që kanë humbur jetën dje në minierën e Artanës janë Idriz Gerbeshi dhe Haki Arifaj.