Kuvendi i Kosovës të hënën mban seancë solemne për 12 vjetorin e Pavarësisë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

14/02/2020 16:24

Kuvendi i Kosovës të hënën mban seancë solemne për 12 vjetorin e Pavarësisë

Lajme

Gazeta Express

14/02/2020 16:24

Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Në një komunikatë për media, drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne do të fillojë të hënën në ora 11:00

Qeveria e Kosovës poashtu ka paraparë një sërë aktivitete me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së vendit.

Zëvendëskryeministri, Haki Abazi ka njoftuar se të hënën do të zhvillohen homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz, pastaj tek varri i ish-Presidentit Ibrahim Rugova dhe tek varri i veprimtarit Adem Demaçi për të përfunduar në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë./Express/