Kush mund t’i shikojë këto 11 fotografi pa bërë “uhh”? - Gazeta Express

Kush mund t’i shikojë këto 11 fotografi pa bërë “uhh”?

Fun

Gazeta Express

16/09/2021 0:54

Pse njerëzve iu pëlqen të shikojnë filma horror, të vizitojnë shtëpi të përhumbura dhe t’i tregojnë njëri -tjetrit histori të frikshme?

Shkencëtarët mendojnë se ndjenja e frikës stimulon prodhimin e dopaminës dhe adrenalinës, gjë që e bën një person të ndihet i kënaqur dhe i lumtur.

Lexo Edhe:

Më poshtë ju sjellim disa imazhe, të publikuara nga Bright Side, dhe ato janë vetëm për shikuesit më të guximshëm.

Kjo është frika jonë më e keqe

Mos harroni të vendosni rripin tuaj të sigurimit

Koha për të ndryshuar rrotullën e letrës së tualetit

“E gjeta këtë në papafingo time sonte.”

Disa minuta para stuhisë

Një tornado në Venecia

Qetësia para stuhisë

Rrëshqitje toke në Tajvan

“Mirë, unë mendoj se mund të arrijë në stacionin tjetër të karburantit.”

Delet nuk janë aq të këndshme gjatë natës

Një makth për këdo që ka aerofobi