Kush e ka fjalën e fundit për hapjen e urës së Ibrit? - Gazeta Express
string(52) "kush-e-ka-fjalen-e-fundit-per-hapjen-e-ures-se-ibrit"

Kush e ka fjalën e fundit për hapjen e urës së Ibrit?

Lajme

Gazeta Express

25/06/2024 7:18

Tema e hapjes së urës kryesore mbi lumin Ibër ka përcjellë shumë qeveri në Kosovë dhe diplomatë të huaj, ndërsa vazhdon të diskutohet edhe sot.

Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut bëhet thirrje që ura të hapet, por faktori ndërkombëtar apelon për koordinim në çdo hap.

Lexo Edhe:

Kush e ka fjalën e fundit për hapjen e saj?