Kurti vazhdon takimet me diplomatët amerikanë, sot pasdite i shkon në zyrë Zëvendës Ndihmës Sekretarja Chulick - Gazeta Express
string(109) "kurti-vazhdon-takimet-me-diplomatet-amerikane-sot-pasdite-i-shkon-ne-zyre-zevendes-ndihmes-sekretarja-chulick"

Lajme

Gazeta Express

20/05/2024 10:54

Kurti vazhdon takimet me diplomatët amerikanë, sot pasdite i shkon në zyrë Zëvendës Ndihmës Sekretarja Chulick

Lajme

Gazeta Express

20/05/2024 10:54

Kryeministri Albin Kurti do ta presë në takim Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick, njofton zyra e tij.

Takimi pritet të fillojë në orën 14:30.

Lexo Edhe:

Ky takim vjen një ditë pasi Kurtit në zyrën e tij në Qeveri i shkoi Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen.

Allen u takua edhe me presidenten Vjosa Osmani dhe kërkoi zbatimin e të gjitha marrëveshjeve me Serbinë, duke e përmendur themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe si hap thelbësor për anëtarësimin euroatlantik të vendit.