Kurti uron Zejnullahu-Raçin për detyrën e re si u.d. e drejtoreshës së SHSKUK-së - Gazeta Express
string(79) "kurti-uron-zejnullahu-racin-per-detyren-e-re-si-u-d-e-drejtoreshes-se-shskuk-se"

Kurti uron Zejnullahu-Raçin për detyrën e re si u.d. e drejtoreshës së SHSKUK-së

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 19:28

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim u.d. drejtoreshën e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) Pranvera Zejnullahu Raçi dhe e uroi për marrjen e detyrës së re.

Bëhet e ditur se në takim u diskutuan sfidat aktuale në ShSKUK dhe strategjitë e reformimit të sistemit të kujdesit shëndetësor dytësor dhe tretësor.

Lexo Edhe:

Zejnullahu Raçi prezantoi planet afatshkurtra dhe imediate për përmirësimin dhe avancimin e shërbimeve shëndetësore për pacientët, si dhe krijimin e mjedisit të përshtatshëm për punonjësit shëndetësorë.

Kurti ofroi përkrahjen e Qeverisë për realizimin e objektivave për kujdes sa më të mirë shëndetësor, për ruajtjen dhe mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve.​