Kurti takohet me Borellin dhe Lajçakun - Gazeta Express
string(38) "kurti-takohet-me-borellin-dhe-lajcakun"

Kurti takohet me Borellin dhe Lajçakun

Lajme

Gazeta Express

18/03/2023 12:28

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi, Josep Borell dhe emisarin Miroslav Lajcak.

Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Lexo Edhe:

Pas këtyre takimeve do të zhvillohet takimi i përbashkët.