Kurti sot bën homazhe në Izbicë dhe Podujevë - Gazeta Express
string(44) "kurti-sot-ben-homazhe-ne-izbice-dhe-podujeve"

Kurti sot bën homazhe në Izbicë dhe Podujevë

Lajme

Gazeta Express

28/03/2023 8:12

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të bëjë homazhe në Izbicë të Skenderajt dhe në Podujevë.

ZKM ka njoftuar se në  Izbicë do të shkojë në orën 09:30, ndërsa në Podujevë në orën 11:00.

Lexo Edhe:

“1. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe te Memoriali në Izbicë, Skenderaj. VENDI: Memoriali në Izbicë, Skenderaj, KOHA: 09:30/ 2.Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe te varrezat e Familjes Bogujevci dhe Duriqi, në Podujevë. VENDI: Varrezat e Familjes Bogujevci dhe Duriqi, Podujevë, KOHA: 11:00”, thuhet në komunikatë.