Kurti reagon pas vrasjes së Kelmendit - Gazeta Express

Kurti reagon pas vrasjes së Kelmendit

Lajme

Gazeta Express

27/02/2020 15:07

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas lajmit për vrasjen e ish-ushtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendi, raporton Gazeta Express.

Kurti ka shkruar në Facebook se lajmin për vrasjen e Kelmendit, e ka marrë herët nga Ministria e pastaj nga mediat.

Ai ka thënë se 21 vjet pas luftës, askush nuk duhet të jetojë me ndjenjën e frikës.

I pari i Qeverisë ka kërkuar nga prokuroria dhe policia që ta trajtojnë me të gjitha kapacitetet atë që e ka quajtur vrasje mizore. /Express/