Kurti nesër takohet me Erdoganin në Stamboll - Gazeta Express
string(44) "kurti-neser-takohet-me-erdoganin-ne-stamboll"

Lajme

Gazeta Express

02/02/2023 22:23

Kurti nesër takohet me Erdoganin në Stamboll

Lajme

Gazeta Express

02/02/2023 22:23

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër me ftesë të presidentit Recep Tayyip Erdogan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi.

Presidenti i Turqisë, Erdogan nesër do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, transmeton agjencia turke Anadolu.

Lexo Edhe:

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri Kurti nesër me ftesë të presidentit Erdogan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi.

Gjatë takimit që do të mbahen në Stamboll, do të shqyrtohen në aspekte të ndryshme marrëdhëniet dypalëshe mes Turqisë dhe Kosovës dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit, thuhet në njoftim.

Gjatë takimit pritet po ashtu të shkëmbehen mendime për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht në Ballkan.