Kurti merr mbështetje nga SHBA për të siguruar kufirin, garanton se Policia do të bashkëpunojë me KFOR'in - Gazeta Express
string(103) "kurti-merr-mbeshtetje-nga-shba-per-te-siguruar-kufirin-garanton-se-policia-do-te-bashkepunoje-me-kforin"

Kurti merr mbështetje nga SHBA për të siguruar kufirin, garanton se Policia do të bashkëpunojë me KFOR’in

Lajme

Gazeta Express

29/09/2023 22:57

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për telefonatën që sot ka pasur nga këshilltari kryesor i presidentit amerikan, Jake Sullivan, shkruan Express.

Kurti ka thënë se e ka falënderuar atë për mbështetjen për sigurinë kufitare të Kosovës dhe që kërkojë rritje të mbështetjes kundër planeve të Serbisë për luftë.

Lexo Edhe:

Kreu i Qeverisë së Kosovës ka thënë se e ka siguruar këshilltarin e Joe Biden për bashkëpunimin e vazhdueshëm të Policisë së Kosovës me KFOR-in dhe se përkushtimi i Kosovës për të mbrojtur të gjithë qytetarët është i palëkundshëm.