Kurti eleminon nga Dega e VV-së në Rahovec deputetin Korenica, shkak qëndrimi për projekt-kodin civil - Gazeta Express
string(100) "kurti-eleminon-nga-dega-e-vv-se-ne-rahovec-deputetin-korenica-shkak-qendrimi-per-projekt-kodin-civil"

Lajme

Gazeta Express

12/11/2022 14:22

Kurti eleminon nga Dega e VV-së në Rahovec deputetin Korenica, shkak qëndrimi për projekt-kodin civil

Lajme

Gazeta Express

12/11/2022 14:22

Edhe pas zgjedhjeve të brendshme, në Lëvizjen Vetëvendosje po vazhdon elemeinimi i figurave të cilët e kanë kundërshtuar projekt-kodin civil për martesat e gjinisë së njejtë.

Pas problemeve përgjatë fazës para zgjedhjeve në Prizren dhe në degë të tjera, ato kanë vazhduar edhe pas vendosjes së strukturave të reja. Të premten nga Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Rahovec është eleminuar deputeti Visar Korenica për shkak të qëndrimit të tij për projekt-kodin civil.

Lexo Edhe:

Korenica e ka konfimurar lajmin për Express dhe arsyen e shkarkimit nga pozita e koordinatorit të Degës.

“Po jam shkarkuar për asyet tashmë të ditura”, ka thënë Korenica për Gazetën Express.

Koorenica është shkarkuar të premten nga pozita e koordinatorit pas mbledhjes që ka mbajtur Dega atje.

Qëndrim kundërshtues ndaj projekt-kodit civil kanë edhe disa deputetë të tjerë brenda Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje si Eman Rrahmani, Gramos Agusholli etj./GazetaExpress/