Kurti e shkarkon një zëvendësministër, në vendim thuhet se ai e kërkoi vetë - Gazeta Express
string(73) "kurti-e-shkarkon-nje-zevendesminister-ne-vendim-thuhet-se-ai-e-keroi-vete"

Kurti e shkarkon një zëvendësministër, në vendim thuhet se ai e kërkoi vetë

Lajme

Gazeta Express

22/02/2024 9:07

Almir Veliji është liruar nga detyra e zëvendësministrit të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal.

Kryeministri Albin Kurti ka marrë vendim që ta lirojë atë nga detyra, sipas kërkesës që vetë ai ia ka bërë të martën shefit të Qeverisë.

Lexo Edhe:

“Z. Veliji është i obliguar të bëjë deklarimin e pasurisë, në pajtim me Ligjin Nr.08/L-108 për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave”, thuhet në vendim.