Kurti e Osmani shkojnë në pritjen e Presidentit, ai i përshëndet me emra - Gazeta Express
string(73) "kurti-e-osmani-shkojne-ne-pritjen-e-presidentit-ai-i-pershendet-me-emra85"

Kurti e Osmani shkojnë në pritjen e Presidentit, ai i përshëndet me emra

Gazeta Express

17/02/2020 18:43

Kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani, po marrin pjesë në pritjen e organizuar nga Presidenti Hashim Thaçi.

Fjalimin e tij, Thaçi e nisi duke i përshëndetur Kurtin e Osmanin, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Megjithatë, në momentin kur Kryeparlamentarja Osmani ka arritur në Katedralen “Nënë Tereza”, ku po mbahet organizimi, ajo kalon afër Presidentit, pa u përshëndetur me njëri-tjetrin.

Pas fjalimit, Thaçi ka shtrënguar duart me rendin e parë të të pranishmëve, përfshirë edhe kryeministrin, Albin Kurti, dhe gruan e kryeministrit, Rita Augestad Knudsen. /Express/