Kur Messi është në formë, çdo gjë funksionon – këndellet Barcelona - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

05/07/2020 23:53

Kur Messi është në formë, çdo gjë funksionon – këndellet Barcelona

Instant

Gazeta Express

05/07/2020 23:53

Tri pikë të rëndësishme për Barcelonën në xhiron e 34 në La Liga. I është afruar në 4 pikë Realit.

Barcelona ka marrë tri pikë në udhëtim te Villarreal, në një ndeshje ku shkëlqeu Lionel Messi dhe u mbyllë 1-4 në të mirë të mysafirëve.

Leo nuk shënoi, por asistoi dy herë, njëherë për Suarez dhe njëherë për Griezmann, për të shkuar në kuotën e 20 asistimeve në La Liga, rekordi më i mirë në karrierë me fanellën e Barcelonës.

Golin tjetër e shënoi lojtari i Villarrealit, Pau Torres, që e dërgoi topin në rrjetë, teksa realizoi edhe Ansu Fati ne min 87′, derisa golin e nderit për vendasit e realizoi Moreno.

Me një fjalë, kur Messi është në ditën e tij, të cilit iu anulua edhe një gol me VAR – askush s’mund të ndalë Barçën që i është afruar në 4 pikë Realit.

Barca tani ka 73 pikë, Reali 77 dhe kanë mbetur edhe 16 pikë në lojë, mjaftueshëm që Barcelona të presë për gabime të Real Madridit. /Gazeta Express/