Kujtim Shala e pyet Kurtin se pse propozim-rezoluta e prezentuar mban firmën e Mimoza Kusari-Lilës - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

15/01/2022 15:34

Kujtim Shala e pyet Kurtin se pse propozim-rezoluta e prezentuar mban firmën e Mimoza Kusari-Lilës

Lajme

Gazeta Express

15/01/2022 15:34

Nënkryetari i Kuvendi të Kosovës nga radhët e LDK’së, Kujtim Shala, e ka pyet kryeministrin Albin Kurti se pse rezoluta e propozuar është e nënshkruar nga shefja e deputetëve të VV’së, Mimoza Kusari-Lila, shkruan Gazeta Express.

“Po e pyes kryeministrin a është projekt rezolutë projekt propozim i Qeverisë, sepse në fund të tekstit është emri i shefes së grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje”, ka pyetur Kujtim Shala.

Lexo Edhe:

Kurti është përgjigjur, duke thënë se rezoluta është e të dyve dhe se s’dallojnë asnjë pik në qëndrim.

“Është edhe e imja edhe grupit parlamentar, dhe kemi vënë firmën e njërit, pikërisht që të mund të diskutohet me grupet parlamentare, për versionin final”, ka thënë Kurti./Express/