Kujt i bashkohet në zgjedhje? Idrizi: Jemi të hapur për diskutime me të gjitha partitë - Gazeta Express
string(84) "kujt-i-bashkohet-ne-zgjedhje-idrizi-jemi-te-hapur-per-diskutime-me-te-gjitha-partite"

Shqiperi

Gazeta Express

06/10/2022 12:22

Kujt i bashkohet në zgjedhje? Idrizi: Jemi të hapur për diskutime me të gjitha partitë

Shqiperi

Gazeta Express

06/10/2022 12:22

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim konsultues me presidentin Bajram Begajn lidhur me datën e zgjedhjeve lokale.

Idrizi foli për mediat duke treguar se si do të hyjnë në garë për këto zgjedhje.

Lexo Edhe:

“Nëse do të jeni të vëmendshëm brenda grupimeve opozita ka shumë grupime dhe ky grupim ka qenë gjithmonë bashkë. Do jemi në kontakt me forca politike relevante. Në radhë të parë PDIU është e interesuar të ketë këshilltar, por mund të ketë dhe zona ku të ketë kandidatë.  Ne jemi të hapur që të diskutojmë dhe në radhë të parë të mbajmë qendrimet tona. Ai grupim që ka qenë dje te Berisha ka qenë gjithmonë një grupim i përbashkët politik dhe unë nuk kam qenë asnjëherë pjesë e atij grupi.”- tha Idrizi.

/Gazeta Express