“Kujdes aplikacionet e motit”, eksperti IT: Ju vjedhin të dhënat - Gazeta Express
string(60) "kujdes-aplikacionet-e-motit-eksperti-it-ju-vjedhin-te-dhenat"

“Kujdes aplikacionet e motit”, eksperti IT: Ju vjedhin të dhënat

AutoTech

Gazeta Express

14/07/2023 23:49

Kujdes kur përdorni aplikacionet e motit në telefon, ishte këshilla e ekspertit IT, Anxhelo Lushka, i cili foli sot për aplikacionet që mund të hakerojnë telefonin.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai theksoi se janë dhe aplikacionin e motit që mund të hakerojnë telefonin.

Lexo Edhe:

“Janë disa aplikacione që mund të të hakerojnë telefonin dhe në momentin që sheh ti mesazhet i sheh dhe ato tjerët. Janë aplikacionet e motit që mund të hakerojnë telefonin”, tha ai.