Kthehet “mbrapsht” në Tunelin Gotthard, i ndalohet vozitja përjetë në Zvicër - Gazeta Express

Fun

Gazeta Express

06/07/2020 11:15

Me i fundit

Kthehet “mbrapsht” në Tunelin Gotthard, i ndalohet vozitja përjetë në Zvicër

Fun

Gazeta Express

06/07/2020 11:15

Një rus 60-vjeçar është ndaluar të vozisë në Zvicër, pasi ai kreu një kthesë në Tunelin Gotthard.

Policia në kantonin Uri thotë se kishte katër persona në makinë të shtunën pasdite kur shoferi mori kthesën e gabuar në daljen veriore dhe po shkonte në drejtim të afrimit të trafikut, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Automjetet aty pranë ndaluan për të lejuar që makina të kthehej.

Policia më vonë e kapi makinën dhe ndaloi shoferin të vazhdojë.