Kryhen takimet në Ohër, Borrell del shpejt para mediave - Gazeta Express
string(54) "kryhen-takimet-ne-oher-borrell-del-shpejt-para-mediave"

Gazeta Express

18/03/2023 21:56

Kryhen takimet në Ohër, Borrell del shpejt para mediave

Gazeta Express

18/03/2023 21:56

Pas më shumë se 10 orë negociata, Bashkimi Evropian ka njoftuar se ka përfunduar takimi trilateral në Ohër.

Shefi i diplomacisë së jashtme të BE’së, Joseph Borrell pritet të dalë në konferencë pas pak.

Lexo Edhe:

Kjo u bë e ditur nga zëdhënësi i BE’së, Peter Stano, përmes një cicërime në Twitter.

Takimet e para ishin bilaterale mes ndërmjetësve dhe fillimisht Vuciqit e më pas Kurtit dhe kanë nisur pak pas orës 10 në mëngjes.