Kryeministrit Albin Kurti ia vendosin një arkivol para zyrës - Gazeta Express
string(59) "kryeministrit-albin-kurti-i-vendosin-nje-arkivol-para-zyres"

Gazeta Express

02/03/2020 11:56

Kryeministrit Albin Kurti ia vendosin një arkivol para zyrës

Gazeta Express

02/03/2020 11:56

Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i është vendosur një arkivol para zyrës së Qeverisë, raporton Gazeta Express

Albin Kurti vazhdon të kritikohet nga opozita për punën e tij, sidomos te çështja e taksës.

Lexo Edhe:

Para objektit të Qeverisë së Kosovës, Kurtit i është vendosur një arkivol që simbolizon “varrosjen e premtimeve” të tij.

Kjo formë e protestës po bëhet pak minuta para se të fillojë seanca në Kuvendin e Kosovës e thirrur nga AAK-ja ku do të diskutohet për taksën 100% të vendosur ndaj mallrave serbe.

Ndryshe, seanca ku po flitet për taksën ka nisur para pak minutash dhe aty po merr pjesë edhe kryeministri Kurti.