Kryeinfermierja e Pulmologjisë del pozitive për COVID-19 - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

11/08/2020 11:07

Kryeinfermierja e Pulmologjisë del pozitive për COVID-19

Lajme

Gazeta Express

11/08/2020 11:07

Kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, Arta Sejdiu, ka njoftuar se ka rezultuar pozitive për koronavirus, raporton Express.

Ajo ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm, derisa ka thënë se edhe nëse ka përkeqësim të gjendjes, nuk do të dalë nga shtëpia, derisa të vijë autoambulanca.

“Une do te respektoj te gjithe, do te izolohem, e edhe nese perkeqesohem, nuk do te dal derisa te vije autoambulanca te me marre!  Andaj, duke ju ruajtur juve, do t’a ruaj edhe veten!”, ka shkruar Sejdiu./Gazeta Express