Kryeimami i Podujevës iu përgigjet atyre që thonë se dasmat dhe deti janë haram - Gazeta Express
string(79) "kryeimami-i-podujeves-iu-pergigjet-atyre-qe-thone-se-dasmat-dhe-deti-jane-haram"

Kryeimami i Podujevës iu përgigjet atyre që thonë se dasmat dhe deti janë haram

Lajme

Gazeta Express

29/07/2022 9:33

I ftuar në emisionin e verës në T7, “Era Verë” kryeimami i komunës së Podujevës, Bekim Jashari ka diskutuar tema të ndryshme.

Një ndër to është edhe tema e dasmave dhe shkuarja për pushime në det.

Lexo Edhe:

Pasi në këtë periudhë të vitit organizimi i dasmave është më i madh, krye-imami tregon se është haram të shkohet në ahengje të tilla.

“Unë marrë pjesë në dasma, qe besa kur ka edhe ndonjë këngë të bukur mund t’i bashkohem këngëtarit”, tha krye-imami nga Podujeva.

Gjithashtu, ka komentuar edhe për pushimet në det, si temë zakonisht e diskutuar edhe nga kolegët e tij.

“Është çështje personale, nëse unë shkoj me vajzën e gruan time në deti, nuk është çështje e jotja”, tha krye-imami. Për më shumë ndiqeni videon më poshtë.