Kreu i Gastronomëve publikon një video, thotë se pamjet janë nga bufeja e qeverisë - Gazeta Express
string(81) "kreu-i-gastronomeve-publikon-nje-video-thote-se-pamjet-jane-nga-bufeja-e-qeverise"

Kreu i Gastronomëve publikon një video, thotë se pamjet janë nga bufeja e qeverisë

Lajme

Gazeta Express

07/04/2021 15:57

Masat e reja të vendosura nga Qeveria e Kosovës të cilat kanë hyre në fuqi ditën e sotme dhe që sektori i gastronomisë do të jetë i mbyllur për 11 ditë, raporton Express.

Në mesin e masave të reja, përmendet që puna, tubimet i lejohen Qeverisë e Kuvendit të Kosovës, por nuk përmend se duhet të punojë edhe bufeja në këto institucione.

Lexo Edhe:

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi ka publikuar një video në rrjetin social “Facebook”, ku shihen pamje nga bufeja e qeverisë, dhe shihen një numër i konsiderueshëm i njerëzve, të cilët janë ulur nëpër karriget e bufes e po shërbehen me pije e ushqim.

“Përderisa Gastronomia është mbyllur, Ka kush na zëvendëson: Byfe-ja e Qeverise së Kosoves”, ka shkruar në mbishkrim të videos Kllokoqi./Express/