"Krenare me ty, urime Peja ime", Arta Nitaj i gëzohet suksesit të Distrias - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

24/07/2021 15:50

“Krenare me ty, urime Peja ime”, Arta Nitaj i gëzohet suksesit të Distrias

Rozë

Gazeta Express

24/07/2021 15:50

Xhudistja me prejardhje nga Peja, Distria Krasniqi, i ka siguruar sot  medaljen e parë të artë olimpike Kosovës në Lojërave Olimpike “Tokio 2020”.

Në finalen e madhe, Distria e mposhti japonezen, Funa Tonaki.

Lexo Edhe:

E me suksesin e saj janë gëzuar mbarë shqiptarët e të gjitha trevave, përfshirë këtu edhe krerët e lartë të shtetit dhe një numër i madh i figurave publike.

Modelja, Arta Nitaj shpërndau në rrjetin social “Instagram”, një fotografi të xhudistes, në mbishkrimin e së cilës u krenua me suksesin e bashkëvendëses së saj.

“Krenare me ty, urime Peja jem”, shkroi Nitaj në mbishkrimin e fotografisë.