Krasniqi dhe Bosel kryejnë matjet zyrtare, nesër dueli për kampion bote - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

08/10/2021 18:54

Krasniqi dhe Bosel kryejnë matjet zyrtare, nesër dueli për kampion bote

Sporte tjera

Gazeta Express

08/10/2021 18:54

Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi do të mundohet ta mbrojë titullin e kampionit të botës në peshat super të mesme, versioni IBO.

34 vjeçari ia ka mundësuar revanshin gjermanit Dominic Boesel, me të cilin do të përballet për herë të dytë brenda një viti.

Lexo Edhe:

Sot u bënë edhe matjet zyrtare, teksa dy boksierët dolën me peshë 79,3 kilogramë.

Dueli zhvillohet nesër me fillim nga ora 23:00.